Leszedték a keresztvizet Kínáról a külföldi vállalatok

Leszedték a keresztvizet Kínáról a külföldi vállalatok

Az Európai Unió Kereskedelmi Kamarájának legfrissebb jelentése szerint az európai vállalatok egyre nagyobb csalódottságot éreznek az ázsiai ország üzleti kilátásaival kapcsolatban. A lassuló növekedés, a gazdasági kihívások és a régóta ígért reformok elmaradása miatt Pekingnek most kell lépéseket tennie, ha továbbra is külföldi befektetéseket szeretne bevonzani – írja a CNBC.

Lassulóban a szolgáltatóipar Kínában

Lassulóban a szolgáltatóipar Kínában

Augusztusban a kínai szolgáltatóipar teljesítménye már a huszadik egymást követő hónapban nőtt, bár a vártnál kisebb mértékben, és lassabb ütemben, mint az előző hónapban – derül ki a Caixin gazdaságkutató intézet beszerzésimenedzser-indexéből (BMI).

Válságban a kínai húzóágazat, sokáig tartó vészterhes időkre készülnek

Válságban a kínai húzóágazat, sokáig tartó vészterhes időkre készülnek

A világ legnagyobb acélgyártója, a China Baowu Steel Group arra figyelmeztetett, hogy a kínai acélgyártókra súlyos és elhúzódó válság vár Ázsia legnagyobb gazdaságában, az ingatlanpiac többéves visszaesése miatt. Az elemzők szerint komoly gondok vannak a húzóágazatban.

Az uniós és berlini tiltás sem állította meg a német vállalatokat Kínában

Az uniós és berlini tiltás sem állította meg a német vállalatokat Kínában

2024 első felében a német közvetlen befektetések Kínában jelentősen növekedtek, annak ellenére, hogy a berlini kormányzat a diverzifikáció fontosságát hangsúlyozza. A Bundesbank adatai szerint az év első három hónapjában a német befektetések értéke 2,48 milliárd euró volt, amely a második negyedévben 4,8 milliárd euróra nőtt, így az év első felének összesített befektetései elérték a 7,3 milliárd eurót, szemben a 2023 egészére vonatkozó 6,5 milliárd euróval – írja a Financial Times.

Mutatjuk az olcsó részvényt, amiben most indulhat a rakéta!

Mutatjuk az olcsó részvényt, amiben most indulhat a rakéta!

Hatalmas esést láthattunk a múlt héten a vezető tőzsdéken, ezt az amerikai recessziós félelmek mellett elsősorban a mesterséges intelligenciával kapcsolatos rossz hírek okozták, az elmúlt hónapok sztárpapírjai körüli őrület látványosan megingott. Éppen ezért úgy kellett a tegnapi, munkanélküliségi adatközlés után beinduló rali az AI-papíroknak, mint egy falat kenyér, ráadásul kulcsfontosságú szintre került egy olyan olcsó részvény, amely még nagy nyertese lehet az AI-boomnak. Lássuk, melyik papírról van szó!

Itt a nagy világgazdasági jóslat: kiderült, mikor előzheti meg Kína az amerikai gazdaságot

Itt a nagy világgazdasági jóslat: kiderült, mikor előzheti meg Kína az amerikai gazdaságot

Londoni pénzügyi elemzők szerint Kína a korábban vártnál jóval később, csak a jövő évtized közepe után veheti át az első helyet az Egyesült Államoktól a világ legnagyobb gazdaságainak ranglistáján. A Centre for Economics and Business Research (CEBR) londoni elemzői hangsúlyozták: ha Kína fegyveres támadást intéz Tajvan ellen, Kína soha nem váltaná fel az Egyesült Államokat a világ legnagyobb gazdaságai alkotta ranglista első helyén. A CEBR elemzői emellett Oroszország és Ukrajna gazdasága kapcsán is közzétették elemzésüket.

Beütött a koronavírus, sosem látott számok az óriáscégeknél

Beütött a koronavírus, sosem látott számok az óriáscégeknél

A legjelentősebb kínai technológiai óriáscégek fennállásuk óta a legrosszabb negyedévükön vannak túl, már ami a növekedés ütemét illeti. A világ második legnagyobb gazdaságában ismét erőteljesen felütötte a fejét a koronavírus-járvány, az ország a szigorú zéró-covid politikájának köszönhetően pedig jelentősen lelassult a gazdasági növekedés, ezt alaposan megsínylették az olyan nagyágyúk, mint például az Alibaba, a JD vagy a Tencent. Pontosan hogyan hatottak a sorozatos lezárások az ország gazdaságára és az óriáscégekre, és mire lehet számítani a jövőben? Mit mondanak a guruk, hogyan vélekednek a vállalatokat követő elemzők? Többek között ezeknek a kérdéseknek jártunk utána.

Megvan  az ország legjobb pénzügyi vezetője

Megvan az ország legjobb pénzügyi vezetője

Befejeződött a Porfolio és a Credit Management Group közös Business and Finance Summit 2019 konferenciája, a szakmai konferenciáról élőben tudósítottunk. A rendezvényen kihirdette a szakmai zsűri az év legjobb pénzügyi vezetőjenek járó díjat: Tóth István, a Tungsram pénzügyi igazgatója érdemelte ki munkájával és pályázatával a "CFO of the year 2019" kitüntető címet. A legjobb credit management csapatnak járó díjat pedig a Sonaper Magyarország vehette át.

Rekordmennyiségű pénzt öntöttek a kínai bankokba

Nettó 560 milliárd jüant pumpált a kínai jegybank (PBOC) az ország bankjaiba szerdán, ami rekordmennyiségű egy napra jutó extra likviditást jelent és egyben annak is a jele, hogy hatalmas nyomás alatt van a világ második legnagyobb gazdasága - írja a CNBC.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Surányi György: még egyszer az adósságválságról - viszontválasz Mellár Tamásnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.